Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Mamy zaszczyt i przyjemność w imieniu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Komitetu Organizacyjnego zaprosić Państwa na VIII Międzynarodowy Kongres naszego Towarzystwa, który odbędzie się w dniach 15-18 września 2004 roku w Warszawie.

Rok 2004 jest dla polskiej kardiologii wyjątkowy. To rok Jubileuszu 50-lecia Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - szczególna okazja do przypomnienia i oceny dokonań wielu pokoleń polskich kardiologów. Honorowy patronat nad Jubileuszowym Kongresem naszego Towarzystwa objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Aleksander Kwaśniewski.

Rok 2004 to również rok rozpoczęcia kadencji przez kolejnego Prezesa Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, którym po raz pierwszy został Polak - Profesor Michał Tendera. Swój udział w obchodach Jubileuszu 50-lecia PTK potwierdzili czołowi kardiolodzy z Europy i ze Świata. Jest wiele powodów, dla których będzie to niewątpliwie szczególny Kongres dla naszego środowiska; ważne wydarzenie naukowe i dydaktyczne, ale oczywiście także doznanie duchowe i towarzyskie.

Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie na tegorocznym Kongresie tematy interesujące dla siebie. Zapraszamy na sesje naukowe i dydaktyczne, dyskusje okrągłego stołu i spotkania typu pro-contra, wykłady ekspertów polskiej i światowej kardiologii. Mamy unikalną okazję poznać doświadczenia różnych ośrodków kardiologicznych, wymienić poglądy z uznanymi autorytetami w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. Gorąco zachęcamy do przedstawienia własnych osiągnięć, do spotkania z kardiologią XXI wieku. Jubileuszowy Kongres wymaga niezwykłej oprawy, jaką mogą zapewnić piękne wnętrza Teatrów: Wielkiego i Narodowego, w zabytkowej części Warszawy. Właśnie tam toczyć się będą obrady. Atmosfera tych miejsc powinna sprzyjać refleksjom i wspomnieniom, ale także inspirować na przyszłość. Wszystkim tego życzymy!

Zapraszamy kardiologów, kardiochirurgów, internistów, specjalistów z dziedzin pokrewnych, wszystkich, dla których pacjent z chorobami układu krążenia to codzienna troska i medyczne wyzwanie.

Nikogo nie powinno zabraknąć w tak ważnej chwili dla Polskiej Kardiologii i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Do zobaczenia w Warszawie!

Prof. dr hab. n. med.
Mirosław Dłużniewski

Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego

Prof. dr hab. n. med.
Andrzej Cieśliński

Prezes
Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego